Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

İnstagram Takipçi Satın Almanın Zararları

İnstagram Takipçi satın almanın zararları nelerdir? Birçok marka veya kişi sosyal medya hesaplarına fayda sağlayacağı düşüncesiyle ücretli olarak takipçi satın alıyor. Fakat bu durum fayda sağlamaktan çok maalesef zarar sağlıyor. Bugün instagram takipçi satın almanın zararları, twitter takipçi satın almanın zararlarını inceliyoruz.

Neden instagram’da takipçi satın almamalıyız?

Çünkü Facebook.com instagram.com gibi Sosyal medya hesaplarımıza çeşitli sitelerden takipçi satın aldığımızda hesaplarımızın Spam’a düşme, etkileşim almasının önünün kesilmesi, hesabın tamamen kapanması veya daha fazla reklam verememe gibi sorunlara karşı tamamen açık olmasını sağlıyoruz.
Bu sosyal medya devlerinin algoritmaları düşündüğümüzden daha zeki ve bu yapay takipçileri siz satın almaya başladığınız an farkına varıyor. Bu da hesabımızın organik büyüme sürecini yavaşlatıyor veya engelliyor.

İnstagram Takipçi Satın Almak Markanızın imajını zedeliyor.

takipçi satın almak marka imajına zarar veriyor

Para verip alınan bot hesaplarla dolu takipçi listeleri gerçek kullanıcılar tarafından anında fark ediliyor ve markanızın ve hesabının insanların gözünde değeri bir anda sıfırlanıyor, güven duygusu yerle bir oluyor ve bu kötü imajı toparlamak için ciddi mesai harcamak gerekiyor.

Şimdi lütfen siz de benimle birlikte düşünün, bir instagram hesabına giriş yapıyorsunuz bir sürü fotoğraflar görüyorsunuz, takipçi sayıları çok çok yüksek fakat beğeni sayıları çok düşük veya takipçilerin fotoğrafları bile yok…  bütün imaj yerle bir oldu değil mi?  Neyse konuyu çok fazla dağıtmadan devam edelim.

Satın alınan takipçiler ve beğeniler siliniyor mu?

Bu sorunun cevabı kesinlikle SİLİNİYOR dan başka bir şey olamaz..  Bu yapay takipçiler ve beğeniler bilgisayar programları tarafından tek tuşla saniyeler içerisinde üretildiği için facebook, instagram, twitter vb siteler tarafından da tek tuşla saniyeler içerisinde siliniyor maalesef, evet maalesef diyorum çünkü insanlar bu konuda nakitlerini ve vakitlerini bir heves uğruna çöpe atmış oluyor.

Doğal yollarla takipçi sayımızı nasıl arttırabiliriz?

doğal yollarla takipçi arttırmanın yolları

Takipçi arttırmanın en basit ve doğru yolu doğru yapılan bir sosyal medya yönetimi ve reklam vermekten geçmektedir.
Reklam verirken bazı dikkat edeceğimiz hususlar var örneğin reklamı ne kadar çok kişiye görürse o kadar iyi düşüncesi yanlış, reklamımı doğru hedef kitlem ne kadar sık görürse iyi düşüncesi bana göre doğru.

Reklam vermeden takipçi sayımızı arttırmak için yapılması gerekenler

Sosyal medyada takipçi sayımızı arttırmanın yolları vardır ve bunun için sosyal medyayı kurallarına uygun kullanmamız yeterlidir
Bunun için bir kaç yöntem sıralayabiliriz;

  1. Takipçilere sürekli müşteri gözüyle bakmamalıyız.
  2. Özel günleri unutmamalıyız.
  3. Gün içerisinde kendimiz unutturmamalı ve bu süreçte sadece ürün veya hizmet tanıtmaya odaklanmamalıyız.
  4. İnsanlarla iletişim halinde olmalıyız.
  5. Takip ettiğimiz kişilerin gönderilerin GERÇEK düşüncelerimizi yazıp etkileşim halinde olmalıyız.
  6. Bazı durumlarda insanlar gönderilerini tabir yerindeyse hashtag çöplüğüne çeviriyor
  7. Hashtag kullanacaksak abartmadan konumuz ile alakalı hashtaglar seçmeliyiz.

Profilime kim girmiş, takipten kim çıkmış tarzında uygulamalar ve zararları

İnsanız sorguluyoruz, merak ediyoruz bu doğamızda var ve engelleyemeyiz fakat bu tarz uygulamaları kullanma düşüncelerimizi engellemek zorundayız. Söz konusu profilime kim bakmış tarzında uygulamalar hesabınızın erişimine tamamen sahip olup kişisel veya kurumsal hesaplarınızı bir havuza atıyor ve birer zombiye dönüştürüyor yani bundan sonra onlar kimi isterse farkında olmadan o kişiyi takip ediyor o gönderileri beğeniyorsunuz hatta biraz ahlak yoksunu kişilere denk gelirseniz hesabınıza bile el koyabilme ihtimalleri var. Klişe olacak ama bedava peynir fare kapanında bulunuyor aman dikkat.

Genel  olarak özetleyecek olursak, takipçi satın almıyoruz, hesaplarımızı doğal bir şekilde kullanmaya devam ediyoruz ve etkileşimden çekinmiyoruz.

Konuyu daha fazla uzatıp vaktinizi almak istemiyorum alt kısımdan yorum yapabilirsiniz veya aklınıza takılan konuları sorabilirsiniz yardımcı olmaktan mutluluk duyarım başka bir konuda başka zaman görüşmek üzere 🙂

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments