Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

WooCommerce Shopier Entegrasyonu 2024

Son zamanlarda WooCommerce shopier kurulumu için bazı kişilerin ücret istediğini gördüm şok oldum ve kurulumu anlatma ihtiyacı duydum.

Shopier WordPress’e nasıl yüklenir?

Siz de shopierin woocommerce e-ticaret sitenize nasıl yükleneceğini merak ediyorsanız bu rehber tam size göre aşağıda anlatılanları yaptığınız takdirde shopier kurulumunu başarıyla yapmış olacaksınız, daha fazla vaktinizi shopier kurulumuna geçiyorum.
Shopier.com üzerinden indirdiğimiz eklentimizi wordpress admin panelinden Eklentiler -Yeni Ekle kısmından Eklentiyi Yükle diyerek yüklüyoruz.
wordpress shopier kurulumu

Eklenti kurulduktan sonra “Yüklü Eklentiler” kısmından shopier eklentimizi bulup aktifleştiriyoruz. Sonrasında sırasıyla WooCoomerce -Ayarlar- Ödemeler sekmesine ilerliyoruz ve kredi kartıyla ödemeyi yönet diyoruz ayarları yapıldıktan sonra soldaki ok işaretinden aktifleştiriyoruz.
woocommerce shopier ayarları

shopier modül ayarları

Shopier Modül ayarlarında sırasıyla
API Kullanıcı: (shopier.com panelinizdeki modül ayarlarında bulunur alt kısımda görseli eklidir.)
API Şifre: (shopier.com panelinizdeki modül ayarlarında bulunur alt kısımda görseli eklidir.)
Ödeme URL:
Gönderi URL:
İptal URL:
Website Index: (tek site entegrasyonu yapıyorsanız 1 kalmalıdır.) girişi yapılmalıdır.
ÖNEMLİ NOT: Geri Dönüş URL yazan kısımdaki url’i shopier panelinize eklemelisiniz.

shopier woocommerce api ayarları

Tüm bu işlemleri yaptığınız takdirde woocommerce shopier kurulumunuz tamamlandı demektir, artık web siteniz üzerinden kredi kartıyla ödeme kabul edebilirsiniz.

Shopier nedir?

Shopier internet üzerinden satış yaparken bir bankadan sanal pos hizmeti almaya gerek duymadan belirli bir komisyon karşılığında müşterilerinizden kredi kartı ile ödeme almanızı sağlayan aracı bir firmadır. Shopier ayrıca anlaşmalı kargo firmaları sayesinde shopier aracılığı ile yaptınız satışları indirimli bir şekilde yurtiçi veya mng kargo ile göndermenizi sağlıyor.

Shopier Güvenli midir?

Kendi sitelerinde %100 güvenlidir diye belirtmişler, yıllardır sorunsuz bir şekilde shopier’den hizmet alıyorum ben de danışmanlık verdiğim kişiler de bir sorun yaşamadık, önerir misin diye soracak olursanız tercihi tamamen size bırakıyorum. Ben de hizmet verdiğim kubilaykiraz.com/wordpress-e-ticaret-paketi/ başlangıç aşamasında shopier’i öneriyorum.

Shopier ne kadar komisyon alıyor?

Shopier komisyon oranı yurt içi satışlardan %2,99 ve satış başına +0,49  Türk Lirası +KDV gibi başlayan komisyon ile hizmet sunuyor, bunun dışında herhangi bir aylık ücret şimdilik bulunmamakta.

Umarım shopier kurulumu ile alakalı aklınızda var olan soru işaretlerine cevap olabilmiştir.
Alt kısımdan yorum yapabilirsiniz veya aklınıza takılan konuları sorabilirsiniz yardımcı olmaktan mutluluk duyarım başka bir konuda başka zaman görüşmek üzere.

Subscribe
Bildir
6 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

Merhaba, 2 sitede birden kullanıyorum Website Index kısımı her ikisi için de mi 2 olmalı?

Merhaba, 1. site index 1 diğer site index 2 olarak belirlenmeli, geri dönüş url sıralaması da buna eşit yapılmalı.

yurtdışı işlemler içinde kullanılabilir değil mi

Merhaba, bu şekilde siteden sipariş verilince sipariş shopiere düşüyor ve kargo anlaşması kullanılabiliyor mu yoksa shopiere düşmeden woocommerce üzerinden mi alınıyor.